Domy szkieletowe  

Jedną z usług świadczonych przez naszą firmę jest budowa całorocznych, drewnianych domów szkieletowych a także z drewna litego (modułowe). Choć tego typu obiekty nie są w naszym kraju tak rozpowszechnione jak domy wznoszone z tradycyjnych materiałów, mogą być dla nich ciekawą alternatywą.
Domy szkieletowe nie bez powodu noszą taką właśnie nazwę. Ich najważniejszym elementem konstrukcyjnym są bowiem deski, z których tworzy się szkielet budynku. Zarówno domy szkieletowe i z drewna litego charakteryzują się szybkim tempem budowy. Co więcej, dzięki użyciu nowoczesnych materiałów budowlanych oraz technologii mogą one powstawać w standardzie domów pasywnych i energooszczędnych. Oczywiście, by tak się stało, ekipa, której powierzycie Państwo budowę musi również specjalizować się w budowie domów pasywnych i energooszczędnych. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami i skorzystania z naszych usług w tym zakresie.

Zasady budowania domów szkieletowych. Na co zwrócić uwagę?

Wiedza i doświadczenie wykonawcy to jeden z kluczowych czynników mających wpływ na sukces inwestycji, jaką jest budowa domu szkieletowego.
Istnieje bowiem sporo elementów, które mają bezpośredni wpływ na jego jakość oraz komfort użytkowania. Wśród nich warto wymienić m.in.:
dobór odpowiednich materiałów do wykonania szkieletu oraz ich właściwy montaż; dobór właściwych materiałów izolacyjnych; zadbanie o szczelność budynku (polegającą m.in. na odpowiednim uszczelnieniu wszystkich otworów – na czele z otworami okiennymi); montaż systemu wentylacyjnego oraz wybór odpowiedniego systemu ogrzewania.

Dzięki właściwym decyzjom podejmowanym na każdym z tych etapów, całoroczny dom szkieletowy lub z drewna litego spełni wszystkie Państwa wymagania oraz służyć będzie Wam i Waszym rodzinom przez długie lata.

Zdjęcia z realizacji