Budowa domów pasywnych i energooszczędnych

Firma BPiE Krause świadczy kompleksowe usługi budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Wspieramy Państwa już na etapie tworzenia projektu. Kolejnym krokiem jest budowa, którą dzięki naszej doświadczonej ekipie możemy przeprowadzić od początku do końca – od wykonania płyty fundamentowej i posadowienia budynku na płycie, po dach i instalacje. Wykonujemy również dachy płaskie, które z zasady są bardziej energooszczędne niż dachy skośne, pozwalają również na swobodniejsze operowanie bryłą budynku, co ma duże znaczenie jeśli zdecydujemy się na budowę domu pasywnego czy energooszczędnego. W naszej ofercie znajduje się również usługa w postaci wykonania dachu zielonego. 


Budujemy domy do stanu deweloperskiego ze wszystkimi instalacjami w trzech technologiach:   

1. szkieletowej w systemie STEICO;    
2. drewniane z drewna litego CLT;  
3. murowanej z silikatów. 
Wykonujemy również same płyty fundamentowe lub domy w stanie surowym zamkniętym.

Instalacje do domów pasywnych i energooszczędnych

Nasza firma zajmuje się nie tylko wykonywaniem kompleksowych usług budowy domu. Zajmujemy się także wykonywaniem samych instalacji. Oferujemy Państwu m.in.:
- instalację rekuperacji, czyli systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła;
- instalację ogrzewania elektrycznego w systemie Red Snake (system ogrzewania bazujący na specjalistycznych foliach grzewczych) lub w systemie kabli grzewczych;
- usługę ciepłego montażu okien i drzwi;

Rekuperacja i płyty fundamentowe

BPiE Krause oferuje rozwiązania technologiczne oraz sprzęt stosowany w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Znajdują one zastosowanie również w przypadku domów szkieletowych i z drewna litego. Dzięki naszej współpracy z najlepszym firmami na rynku możemy zaproponować Państwu wysoką jakość w przystępnych cenach. Na liście naszych produktów ważne miejsce zajmują rekuperatory, czyli urządzenia stanowiące serce rekuperacji. Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, stanowiący nieodzowny element domów pasywnych, a także energooszczędnych. Służy on wymianie „zużytego” powietrza na świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu z niego części zgromadzonego ciepła. Kolejnym rozwiązaniem stosowanym w domach pasywnych i energooszczędnych są płyty fundamentowe (stosowne tu zamiast tradycyjnej i cały czas najbardziej powszechnej metody posadowienia budynku jaką są ławy fundamentowe).

Pozostałe produkty oraz rozwiązania technologiczne

Naszym klientom oferujemy również takie produkty jak:
  • stolarka okienna i drzwiowa PVC oraz drewniana (również okna drewniane zabytkowe – rekonstrukcyjne);
  • rolety zewnętrzne, żaluzje zewnętrzne, markizy;
  • drzwi wewnętrzne znanych producentów, również drewniane;
  • bramy garażowe;
  • kompletny system ogrzewania elektrycznego;
  • kotły na pellet;
  • piecyki na pellet;
  • kominki;

Zapraszamy do kontaktu
Służymy Państwu informacjami dotyczącymi poszczególnych produktów oraz fachową radą